Faaliyet Alanları

İnşaat

Çoğunluğu ulusal/uluslar arası proje yarışmaları sonucunda elde edilmiş ve ülkemiz mimari literatüründe önemli bir yer alan teknolojik inşaat sistemleri ve gelişmiş elektro-mekanik donanımlı birçok yapıya müteaahit veya müşavirlik hizmetiyle imza atmıştır. Son beş yıl içerisinde ODTÜ Teknokent Ar-Ge Binaları, ODTÜ Koleji Eğitim Yapıları, Türk Eğitim Vakfı TEVİTÖL Sanat Merkezi gibi binaları tamamlamıştır.

Müşavirlik & Danışmanlık

ODTÜ KKK kuruluş sürecinde başlayan Müşavirlik ve Danışmanlık işleri, KKTC Büyükelçiliği, İTÜ KKTC Yerleşkeleri ve ODTÜ KKK’nın yeni projeleri ile devam etmektedir. EBİ bünyesinde her türlü inşaat projelerinin; yapılabilirlik araştırması, proje yapım işleri, ihale süreci yönetimi, uygulama kontrollüğü ve danışmanlık hizmetlerini veren güçlü ve uzman bir danışmanlık ekibi bulunmaktadır.

Proje

Proje hizmetleri: Özellikli yapıların mimari ve mühendislik projeleri, kentsel planlama, güçlendirme, altyapı ve buna bağlı arıtma sistemleri vs. projelendirme gibi farklı kürsülerden birçok bilim insanının şirketimizin koordinasyonunda ortak çalışmasıyla ortaya çıkan kapsamlı ve akademik tabanlı çalışmaların ürünleridir.

Yönetim

ODTÜ Kampus alanı içinde yer alan ODTÜ Geliştirme Vakfına ait 220 yataklı özel öğrenci konukevi ve ODTÜ KK Kampus alanı içerisinde bulunan mülkiyeti EBİ’ye ait 140 yataklı ODTÜ KKK EBİ Öğrenci Yurdunun işletmesi yapılmaktadır. Ayrıca ODTÜ Teknokent yerleşkesinde bulunan Galyum, Titanyum 1 ve Titanyum 2 Ar-Ge binalarının yatırımcısı olarak yönetim işlerini ODTÜ Teknokent Yönetim AŞ ile sürdürmektedir.

İşletme & Bakım

EBİ bünyesinde, binaların üst ve altyapı sistemlerinin elektrik ve mekanik tesisatlarının; optimum koşullarda işletilmesi, yapıların yıllık işletme giderlerinin takip edilerek azaltıcı önlemlerin alınması, periyodik bakımlarının yapılması, arıza anında onarımlarının yapılması işlerini yürüten uzman bir teknik kadro bulunmaktadır. Bu kapsamda; ODTÜ Teknokent ve ODTÜ KKK yerleşkelerinde bulunan yaklaşık 300.000 m2 kapalı alana sahip yapılara hizmet verilmektedir.